Dark Knight, The (Kara Şövalye) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:9.0 (1,109,431 oy)
Seyirci Puanı:8.3 (3 oy)
Yıl:2008
MPAA:PG-13
Yönetmen:Christopher Nolan
Oyuncular:Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal
Tür:Aksiyon, Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (7)
Küfür/Argo: (3)
Seyircinin Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (1)
Şiddet: (9)
Küfür/Argo: (3)
Bu filmi siz de değerlendirin...

Filmin Özeti
Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent işbirliği sayesinde Gotham sokakları suç örgütlerinden yavaş yavaş temizlenmeye başlamıştır.

Bu başarılı ortaklığın meyve vermeye başladığı sıralarda ortaya çıkan yeni suç dehası Joker'in dehşet saçmaya başlamasıyla Gotham, karmaşanın hakim olduğu eski günlerine dönme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tekrardan şehri Joker'in yarattığı suç ve dehşet ortamından arındırmak zorunda kalan Batman, varlığının suçluların azalmasına yardımcı mı olduğu, yoksa var olduğu için mi yeni suçluların ortaya çıktığı konusunda kendisini sorgulamaya başlayacaktır.

Oscar Ödülleri
En iyi yardımcı erkek oyuncu: Heath Ledger
En iyi ses kurgusu

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
murat  - kotu film   |03-01-2013 21:58:10
boyle sacma sapan bir filme hala bu kadar pozitif yorum nasil yazilabiliyor anlamadim...
hayhan44   |03-02-2011 09:17:44
Arşiviminin en nadide yerinde sakladığım ve elime geçen her sürümünü kontrolsüzce indirdiğim Nolan'ın şaheseri ve Ledger'in gönüllere taht kuran jokerini, görsellikle beraber felsefenin en uçtan harmanlandığı bu başyapıtın her kare ve anını ezberlediğim sinemasal şölenini yine ve yeniden izlemenin mutluğunu yaşıyorum.İnsan bir filmden bu kadar mı lezzet alır yahu..

Why so serious ?

10/10
enes uslu  - Batman deyip geçme!!!   |06-09-2010 05:07:22
Batman deyip çocuk kandımacası sanmayın.Bu filmi izlemediğiniz için çok pişman olursunuz.Çocuk çizgi romanından çoook uzak muhteşem bir baş yapıt.Yönetmeni bu trendini INCEPTION filmi ile de devam ettiriyor.Kesinlikle izlemelisiniz
teoman_d   |13-02-2010 05:32:31
iyilik ve kötülük değerlerinin biraz daha derinine dalıp iyi ve kötünün menbaı üzerine oturtulmuş, günümüz sinema efektlerinden nasibini abartmadan almış bir film. aslında filme joker ismi verilse hiç kimse itiraz etmezdi heralde. tüm zamanların en iyi 10. filmi mi!? bence o kadar da abartmaya gerek yok. ama tavsiye etmeye de gerek yok
Anonim  - Siyahla beyazın mücadelesi   |12-09-2008 18:04:15
Kara Şövalye, duygulara hitap eden, şok eden, insanı sürekli geren bir atmosfere sahip güzel bir film. Özellikle arka planda frekansı sürekli artan sirene benzer sesler sizi film boyunca diken üstünde tutuyor. Fedakarlık, sevgi, kahramanlık, delilik, vicdan-nefis mücadelesi üzerine oturtulmuş sıkı bir aksiyon. Ayrıca Joker karakteri sinema tarihinin en güzel oynanmış kötü adamlarından biri olmuş.

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."