Pulp Fiction (Ucuz Roman) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.9 (1,392,868 oy)
Seyirci Puanı:8.0 (1 oy)
Yıl:1994
MPAA:R
Yönetmen:Quentin Tarantino
Oyuncular:John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Amanda Plummer, Eric Stoltz
Tür:Suç, Dram
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
  
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (9)
Şiddet: (10)
Küfür/Argo: (10)
Seyircinin Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (10)
Şiddet: (10)
Küfür/Argo: (10)
Bu filmi siz de değerlendirin...

Filmin Özeti
Gangsterler camiasına içerden, unutulmaz bir bakış. Quentin Tarantino'yu her ne kadar önceki filmi Rezervuar Köpekleri ile çok övgü aldıysa da, kitlelere asıl tanıtan film.

Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirine aşık bir çift küçük soyguncudur. Öteyandan, iki kaşarlanmış gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak, patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahetekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun güzel ve genç karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı reddederek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir şekilde bir araya getirecek, yollarını kesiştirecektir.

Travolta, Bruce Willis, Harvey Keitel, Samuel L. Jackson, Uma Thurman ve sayısız ünlü oyuncu bu popüler kültür başyapıtında bir araya geliyorlar.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
Hasan  - Pulp Fiction (Ucuz Roman)   |31-07-2013 04:23:34
Bazı filmler vardır, bir kaç farklı bölgeden olayları alır getirir, örgüler, sarmalar sarar ve size de aslında ilk başlarda unuttuğunuz sahnelerle puzzle edasıyla birleştirmenizi sağlar. Pulp Fiction (Ucuz Roman) da öyle bir film. Quentin Tarantino'nun tarzını ortaya koyan filmlerden. Ancak filmi izleyip de "bu ne ya böyle şimdi" diyenler de olacaktır. J. Travolta ve S.Jackson yine çok karizmatikler. J. Travolta'ya hayran olmamak elde değil. Cool nedir diye sorsanız tarif edemem ama J. Travolta'nın Ucuz Roman'daki halidir derim. 1994 yılında bu filme 8.9 normal olabilir. Ama şimdilerde çok bonkörlür olur bu kadar iyi demek... Mükemmel bir film demek abartılı olur. Ancak "izlemedim" dememeniz gereken filmlerden.

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."