Creed (Creed: Efsanenin Doğuşu) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:7.7 (170,288 oy)
Yıl:2015
MPAA:PG-13
Yönetmen:Ryan Coogler
Oyuncular:Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad, Andre Ward
Tür:Dram, Spor
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (4)
Şiddet: (5)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Kimsesiz Adonis bir yetimhanede günlerini geçiren, aslında iyi bir çocuk olmasına rağmen kavgacılığı ile tanınan bir yetimdir. Bir gün babasını tanıdığını söyleyen bir kadın onu ziyarete gelir ve kendisini yetimhaneden çıkartmak istediğini söyler. Babasının resmi nikahlı ama artık dul eşi olan bu kadın Mary Anne Creed'dir; Adonis'in babası ise efsanevi boksör Apollo Creed'den başkası değildir! Üvey annesinin himayesinde gayet iyi bir yaşama kavuşan Adonis, önündeki tüm iyi yaşam fırsatlarına rağmen tek bir arzu ile yanıp tutuşmaktadır; babası gibi boksör olmak! Kendisine karşı gelenlere inat babasının en yakın arkadaşı ve rakibi olan Rocky Balboa'nın kapısını çalar.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
hayhan44   |04-01-2016 13:46:52
Umduğumdan başarılı çıktı, izledikçe kendine çekiyor, Rocky filmine tadında göndermeler var.Meraklısına tavsiye ederim.Salt boks aramayın hayatın kendisi de var.
8/10
JaguaR   |30-12-2015 12:01:46
Açıkça söylemem gerekirse filmden beklentim hiç yoktu. imdb puanına bile bakmamıştım. Spor listesine 4. sıradan, imdb top 250 listesine 232. sıradan girince dur bir göz atayım gerekirse hızlı hızlı atlatırım filan diyordum. Evdeki hesap çarşıya uymadı. Film çok iyi çıktı Rıza baba! 1426191891.gif

İlk hikayenin bir nevi update'i diyebiliriz diye düşünüyorum. Özellikle bu kadar iyi bir başlangıç ile filmin başlaması çok büyük bir artı. Hikayeyi aksatacak önemli engeller, klişeler, yoldan sapmalar söz konusu değil ve filmin başarısını sağlayan da bunlar. Senarist ve yönetmen Ryan Coogler'ı tebrik etmek gerekiyor.

Sly artık bir quasimodo'ya dönüşmüş, hüzünle izliyorsunuz ama gayet güzel oynamış emektar boksör rolünü. Apollo Creed ile alakalı nostaljik diyaloglar çok çarpıcıydı. Umarım bu bir kapanış filmi olur Rocky serisi için (en azından Sly'lı bir kapanış, zirvede bırakmış olur seriyi)

Son olarak, tek plan olarak çekilmiş ama sürekli oyuncuların etrafında dönen kameranın olduğu sahneler başdöndürücü bir güzellikteydi. Sinematografisini de ayakta alkışlıyorum.

Puanım: 8

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."