Martian, The (Marslı) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.0 (540,252 oy)
Yıl:2015
MPAA:PG-13
Yönetmen:Ridley Scott
Oyuncular:Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Peña
Tür:Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (3)
Şiddet: (5)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
svega   |31-12-2015 16:10:28
8.2 mi? Hadi canım... 3 günde izledim, son yarım saatini ileri sararak izledim ve filmin sonundaki duygum zamanıma yazık ettiğimdir.

Sırf Ridley Scott yönetmiş, Matt Damon oynamış ve yine Amerikalılar kazanmış diye puanı şişirilmiş bir film. Kazara seyredilir diye derhal harddiskten sildim. İzlemeyin.
uzuna   |24-12-2015 17:43:08
"Azmeden başarır" dışında bir mesajı olmayan, milyonda bir gerçekleşme olasılığı olan olayları oldurarak seyrederken sık sık "yok artık!" dedirten abartılmış bir film.

6/10
Sir Ronyon   |06-10-2015 12:12:47
Her ne kadar Matt Damon'a uyuz olsam da film kalitesiyle bunu unutturmayı başardı bana. Oldukça ruh daraltıcı bir konuya değinmesine ve pek de kısa olmamasına rağmen izleyiciyi boğmamayı başarmışlar. Açıkçası ben bu filmden Interstellar ve özellikle Gravity'e kıyasla daha çok keyif aldım. Sinemaya gitmeye değer.

9/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."