Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:7.9 (461,821 oy)
Yıl:2014
MPAA:PG-13
Yönetmen:Doug Liman
Oyuncular:Tom Cruise, Emily Blunt, Brendan Gleeson, Bill Paxton, Jonas Armstrong
Tür:Aksiyon, Bilim-Kurgu
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (6)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Hikaye, Mimicler denilen ve kovana benzeyen bir uzaylı ırkının Dünya’yı acımasız bir saldırıyla vurdukları, büyük şehirleri yerle bir ettikleri ve milyonlarca insanın ölümüne yol açtıkları yakın gelecekte geçiyor. Dünyadaki hiçbir ordu silahlı Mimic savaşçılarının veya telepatik komutanlarının hızına, vahşetine veya ileri görüşlülüklerine erişemiyor. Artık dünya üzerindeki tüm ordular uzaylılara karşı birleşip saldırgan bir duruşa geçtiler. Çünkü ikinci bir şansa sahip değiller.

Yarbay Bill Cage (Cruise) rütbesi düşürülüp daha sonra da eğitimsiz ve ekipmansız olduğu için bir intihardan farkı olmayan bir göreve gönderilmiş olan ve hayatında hiç savaş görmemiş bir subaydır. Cage bir düşmanı öldürdükten dakikalar sonra öldürülür. Ancak, imkansız bir şey gerçekleşir. Cage aynı cehennem gününe uyanır ve yeniden savaşıp yeniden ölmek zorunda kalır. Bu sürekli tekrar etmektedir. Uzaylıyla doğrudan fiziksel temasta bulunması onu bir zaman döngüsünün içine atmıştır. Bir lanet gibi sürekli o korkunç anı yaşamaktadır.

Ama her bir geçişle, Cage gittikçe daha sert, daha akıllı bir asker olur. Mimiclere gelişen yetenekleriyle karşı koymaya başlar. Bu sırada yanında Dünya’daki herkesten daha fazla uzaylı öldürmüş olan Özel Kuvvetler askeri Rita Vrataski (Blunt) vardır. Cage ile Rita uzaylılarla savaştıkça, tekrar tekrar yaşadıkları savaş, uzaylı istilacıları yok etmek ve Dünya’yı kurtarmak için gerekeni bulmalarına fırsat yaratmıştır.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
bj2011   |26-06-2014 16:29:20
Çok keyifli bir filmdi. Kafası çalışan aksiyon filmleri diyorum ben bunlara, genelde aksiyonlu filmlerde insan uçuyor, o pata küte dolu sahneleri seyrederken kovalamacalar kavgalar filan bayıyor ama bazen bir iki tane böyle film (Matrix, Terminator 2: Judgment Day, The Dark Knight vb.) çıkıyor o aksiyonlu sahneleri gözünü kırpmadan seyrediyorsun, bu da onlardan olmuş işte üstelik bir saniye bile yavaşlamıyor film 2 saat sürüyormuş ama yarım saat seyrettim gibi geldi. Gişede batmış diyorlar ama bence şu anda sinemalarda seyredilecek en iyi filmlerden, tavsiye ederim. Zevzekliğe bağlamadan oldukça esprili de yapmışlar.

8.5/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."