Frozen (Karlar Ülkesi) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:7.5 (443,697 oy)
Yıl:2013
MPAA:PG
Yönetmen:Chris Buck, Jennifer Lee
Oyuncular:Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff, Josh Gad, Santino Fontana
Tür:Animasyon, Macera, Komedi, Aile, Fantastik, Müzikal
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
Seyretsek.com Değerlendirmesi
Müstehcenlik: (1)
Şiddet: (3)
Küfür/Argo: (1)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Krallık, Karlar Kraliçesi (Snow Queen)'nin laneti sonrasında ebediyen sürecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Bu krallıkta yaşamakta olan maceracı ve iyi kalpli Anna, Karlar Kraliçesi'ni bulup laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğu çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff'tur. Başarıya ulaşmaları için Karlar Kraliçesi'ni görüp tanıyabilmeleri gerekmektedir. Görünürde basit olan bu plan, izbe dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir.

2013 Oscar Ödülleri
En İyi Animasyon
En İyi Özgün Şarkı: Let It Go

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
Sir Ronyon   |21-08-2014 12:31:07
İzlediğim en güzel animasyon filmlerden biriydi. How To Train Your Dragon'dan beri bu kadar beğendiğim olmamıştı. Son saniyesine kadar katıksız eğlence, muhteşem görüntüler, keyifli karakterler, harika müzikler. O kadar keyif aldım ki puan kırmak istemiyorum.

10/10
JaguaR   |06-02-2014 19:44:46
Sinemadan yeni geldik. 3 boyutlu izlenmesini gerektirecek özel bir durum görmedim. Kızım prens ve prensesleri beğendi. Ama ben kardanadam ve geyiğe bayıldım. Özellikle kardanadam tüm filmi almış götürmüş, her sahnesi her repliği çok başarılı. Bir de dağ başındaki sauna sahibinin seslendirmesi on numara olmuş. Yetişkinler için bir film değil, küçük kızınız, yeğeniniz varsa hemen götürün.

Puanım: 7
uzuna   |09-01-2014 14:29:47
Animasyon güzel, müzikler güzel, hikayesi güzel, kardam adam karakteri süper, gerçek sevgi ile ilgili verdiği mesajı güzel, çocuklar da beğendi.

Yani güzel bir animasyon, tavsiye ederim.

8/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."