Gravity (Yerçekimi) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:7.8 (611,595 oy)
Seyirci Puanı:7.0 (1 oy)
Yıl:2013
MPAA:PG-13
Yönetmen:Alfonso Cuarón
Oyuncular:Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris, Orto Ignatiussen, Paul Sharma
Tür:Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (1)
Şiddet: (5)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Müstehcenlik: (0)
Şiddet: (0)
Küfür/Argo: (0)
Bu filmi siz de değerlendirin...

Filmin Özeti
Dr. Ryan Stone zeki bir tıp mühendisidir ve emekliliğinden önce son görevine çıkan yetenekli ve deneyimli astronot Matt Kowalsky'nin yönetimindeki mekikte ilk uzay yolculuğuna çıkar. Herşey yolunda gibi görünürken rutin bir keşif yürüyüşü sırasında bir felaket yaşanır. Mekik çarpan bir cisim sonucu paramparça olur. İki bilim insanı uzay boşluğunda yapayalnız kalırlar. Yeryüzü ile iletişimleri tamamen kopmuştur ve sonsuz karanlıkla başbaşadırlar. Şimdi korkunun yerini panik alır, üstelik var olan sınırlı oksijenleri de gitgide tükenmektedir. İkili eve, dünyaya dönüş yolunu bulabilecek midir?

2013 Oscar Ödülleri

En İyi Yönetmen: Alfonso Cuaron
En İyi Kurgu
En İyi Görüntü Yönetimi
En İyi Ses Kurgusu
En İyi Ses Miksajı
En İyi Görsel Efekt
En İyi Özgün Müzik: Steven Price

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
misafir   |19-02-2014 00:29:18
UZAYDA UYDULAR ARASI YOLCULUK FİLMİ GİBİ OLMUŞ FİLM KESİNLİKLE AMERİKAN FİLMLERİ İÇİNDE EN AZ BÜTÇELİ FİLMLERDEN SANIRIM KOCA FİLM YALNIZCA 2 KAPSÜLÜN VE TEK KİŞİNİN BAŞINDAN GEÇENİ ANLATIYOR. AYRICA UZAY BOŞLUĞUNDA OKSİJEN TÜPSÜZ YAŞAMANIN HERHALDE AMERİKANLARA MAHSUS BİR ŞEY OLDUĞUNU BU FİLMDE ÖGRENDİK. KISACASI ÇOK ZORDA KALMAZSANIZ İZLEMEYİN...
uzuna   |20-01-2014 11:43:55
Uzaydan dünyanın ne kadar muhteşem gözüktüğü ve oksijen tüpünüz bittiğinde öleceğiniz gerçeği dışında akılda kalıcı bir hatırası olmayan bir film.

"Children of Men"deki gibi uzun süreli kesintisiz çekimler bunda da mevcut ama aynı hikaye derinliği ve duygu malesef yok.

6/10
ibrahimstar   |30-10-2013 17:18:00
Gerçekten titiz çalışılmış,ayrıntılar üzerine kafa yorulmuş,detaylar atlanmamış ve izleyiciyi içine çeken bir film çıkmış ortaya.Kendimi kaptırdığım ender filmlerden biri oldu."İnternetten indirir seyrederim" falan demeyin kesinlikle IMAX seyredin tabi eğer imkanınız varsa.
Film çıkışı arkadaşlara muhabbetimizde herkesin farklı detaylar yakaladığını gördüm.Dolayısıyla tekrar tekrar izlense bile her seferinde farklı tatlar alınabilecek bir film.

8.5 / 10
Sir Ronyon   |23-10-2013 16:02:20
3D konusunda çok başarılı, gerçekten çok başarılı. Çekim teknikleri ve kesintisiz sahneler de çok başarılı. Peki başka? Bu filmin bu kadar meşhur olup da 8.6 almasını sağlayan ne? Aynı başarılı teknikler Hobbit'te de vardı, o zaman onun da puanını uçuralım böyle?

Beklentim çok yüksekti, IMAX'e gittim özellikle ama defalarca izlediğimiz bir konudan fazlası sadece güzel görüntülerdi. Keşke şuan daha iyi şeyler söylüyor olabilseydim ama maalesef. İyi ki süresi kısa tutulmuş.

7/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."