Angels & Demons (Melekler ve Şeytanlar) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:6.7 (151,941 oy)
Yıl:2009
MPAA:PG-13
Yönetmen:Ron Howard
Oyuncular:Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgård, Pierfrancesco Favino
Tür:Suç, Dram, Gizem, Gerilim
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (1)
Şiddet: (7)
Küfür/Argo: (3)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Din uzmanı Robert Langdon, tarihteki en güçlü yeraltı organizasyonu olan İlluminati adlı antik gizli kardeşlik cemiyetinin tekrar dirildiğini öğrenir. Fakat bu durum, onların varlığından en çok nefret eden Katolik Klisesi'nin ölüm tehtidi altında olduğu gerçeğini de ortaya çıkarır.

Robert, İlluminati'nin Vatikan üzerine kurduğu planları gerçekleştirmek için harekete geçtiğini öğrendiğindeyse Roma'ya, güzel olduğu kadar gizemli olan İtalyan bilimci Vittoria Vetra ile güçlere katılmak için uçar. Durduraksız süren bir aksiyonla Robert ve Vittoria, 400 yılık antik sembollerin izini sürerler. Bu Vatikan'ın kurtuluşunun tek anahtarıdır.

Kritikler

Oktay Ege Kozak - Beyazperde.com

...Melekler ve Şeytanlar, din ve bilim arasındaki çatışmayı yüzeyden inceleyen, bazen fazla didaktik bir kaç sahnesiyle bu sonu bitmek bilmeyen tartışmada bir çeşit aracı olmayı amaçlayan bir temaya da sahip. Fakat işin sonunda seyircinin rasyonel tarafını kapatıp içten içe koltuklarında gerilip eğlenebileceği bir gerilim filmi olmayı amaçlıyor Melekler ve Şeytanlar. Bu açıdan da gayet başarılı oluyor aslında. Ayrıca çaktırmadan seyirciye tarih ve sanat hakkında bir iki şey öğretmek de fena fikir değil.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
uzuna  - Süpriz sonlu bir film   |24-06-2009 11:23:44
Melekler ve Şeytanlar, kitabını okumayanlar için, aynı Da Vinci Şifresi'nde olduğu gibi takip etmesi zor bir film . Bazı noktaları daha iyi anlamak için 2. veya 3. defa seyretmek bile gerekebilir.

Hristiyanlık tarihini bir gerilim senaryosu etrafında bulmaca çözdürerek size öğretmeye çalışan bir yapısı var. (Hangi kitap daha önce yazıldı bilmiyorum ama Dan Brown, Da Vinci Şifresi'nden sonra bu kitapla günah çıkartmış gibi geldi bana.)

Film, kötünün veya kötülerin kim olduğu konusundaki ipuçlarını yanlış insanların üzerine koyarak sizi süpriz bir sonla başbaşa bırakıyor.

Senaryo ve oyunculuklar tatmin edici. Çocuklar için fazla karmaşık ve kanlı fakat eşinizle beraber rahatlıkla seyredebilirsiniz. 8/10
fyıldırım  - Dan Brown Klasiği   |22-06-2009 23:59:05
Şu ana kadar Dan Brown ın kitapları arasında okumaktan en keyif aldığım kitaptı.Bazı filmler genellikle kitaptan farklı yansıtılır ama bu film onlardan değil.Gerek Tom Hanks in oyunculuğu,gerek vatikan mimarisi ile her saniyesi aksiyon dolu bir film olmuş.

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."