Monsters vs. Aliens (Canavarlar Yaratıklara Karşı) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:6.6 (82,046 oy)
Yıl:2009
MPAA:PG
Yönetmen:Rob Letterman, Conrad Vernon
Oyuncular:Reese Witherspoon, Seth Rogen, Hugh Laurie, Will Arnett, Kiefer Sutherland
Tür:Animasyon, Bilim-Kurgu
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
Seyretsek.com Değerlendirmesi
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (3)
Küfür/Argo: (2)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Kaliforniya’da yaşayan Susan Murphy adlı bir genç kadına nikah gününde uzaydan gelen yapışkan maddelerle dolu bir meteor çarpınca boyu esrarengiz şekilde uzamaya başlar ve 16 metreye kadar ulaşır.

Bunun üzerine askeri yetkililer harekete geçerek Susan’ı devlete ait gizli bir tesise götürürler. Orada Susan’ın ismi değiştirilerek Ginormica adı verildikten sonra bir grup canavarla birlikte hapse atılır. Bu canavarlar grubunun üyeleri hamamböceği kafalı Dr. Cockroach, yarı-maymun yarı-balık The Missing Link, jelatin kaplı B.O.B. ve Insectosaurus adlı dev tırtıldır.

Ancak uzaydan gelen esrarengiz bir robotun dünyamıza inmesi ve fırtınalar estirmeye başlaması üzerine bu grubun hapishane günleri kısa sürer. Çaresiz kalan ABD Başkanı, uzaylı robota karşı mücadele etmeleri ve dünyamızı yıkımdan kurtarmaları için Canavarlar grubunu görevlendirir.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
uzuna  - 7+ sınırlaması olan bir film   |07-09-2009 07:00:38
Filmi dün kızım ve oğlumla birlikte 3B olarak sinemada izledik. Salonun girişinde filme 7 yaşın altındaki çocukların alınmayacağı, aniden filmi keserek yapılan denetimlerde 7 yaş altı seyirci tespit edilirse sinemaya yüklü bir ceza kesileceği yazılıydı fakat girişte kimseye kimlik sormadılar.

Kızım (13 yaşında) çok beğendi. Oğlum (7 yaşında) "biraz korkunçtu" dedi. Ben de çok beğendim. Filmin birbiriyle alakasız 4 tane canavar kahramanı var. Anafikir olarak da arkadaşlığı ve bencil olmamayı anlatmaya çalışmış fakat bu mesajlar aksiyonun altında biraz ezilmiş.

Filme verilen 2 puanlık müstehcenlik değerlendirmesi yerinde. Hiç gereği olmadığı halde bazı ufak cinsellik içerikli görüntüler, konuşmalar ve hareketler konulmuş.

3B olarak izlemenizi tavsiye ediyorum. 7/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."