International, The (Uluslararası) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:6.5 (77,666 oy)
Yıl:2009
MPAA:R
Yönetmen:Tom Tykwer
Oyuncular:Clive Owen, Naomi Watts, Armin Mueller-Stahl, Ulrich Thomsen, Brian F. O'Byrne
Tür:Dram, Gerilim
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (3)
Şiddet: (8)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Takıntılı bir interpol ajanı olan Louis Salinger ve Manhattan Bölgesi avukatı Eleanor Whitman, dünyanın en güçlü bankalarından birine adaleti getirmeyi amaçlamaktadır. Kara para aklama, silah ticareti dahil birçok yasal olmayan işlemleri su yüzüne çıkarırlar.

Salinger ve Whitman'ın araştırmaları, onları Berlin'den Milano'ya oradan New York'a ve son olarak İstanbul'a götürür. Kendilerini uzun soluklu global bir kovalamanın içinde bulurlar. Salinger ve Whitman'in terörü finanse etmeye devam eden bankanın amansızca peşini bırakmamaları, hayatlarını riske sokacaktır.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
scrubs   |05-12-2011 17:02:10
Hükümetlerin çok uluslu şirketlerle kirli işbirlikleri, üçüncü dünya ülkelerinin üzerine uzattıkları gizli elleri üzerine anlatılan "kurmaca" bir öykü daha. Aksiyondan çok gerilim, suç ve bulmaca filmi demek daha doğru sanırım. Belli başlı sahneler haricinde böyle ilerleyen bir kurgusu var.

Filmin avrupayı mekan alması benim için önemli artılardan biri. Amerika'da geçen kovalamacalara göre seyirciye çok daha iyi bir görsel sunuyor. İstanbul sahneleri ise hiç olmamış. Tutup kapalı çarşıda çekim yapmaya kalkmışlar. İstisnasız herkes kameraya aval aval bakmış. Buna engel olmak için kurguda uğraşılmış. O da yapay bir görüntü yaratmış bence.

Finalin bağlanışı haliyle zayıf olmuş. Buna rağmen bu tip filmlerde alışık olduğumuz mutlu son, mutlu aşk klişelerine bulaşılmaması ve kısmen gerçekçi bir öykü sunması filmi vasatın üstüne taşıyor bence.

Ev Sineması için ideal bir film.

7/10
uzuna  - Düşündürücü   |25-05-2009 11:49:49
Dünyada gücü elinde bulunduranların kendi çıkarları doğrultusunda bunu nasıl kullandıklarını anlatan güzel bir gerilim filmi.

Filmin son sahneleri İstanbul'da geçiyor ve Haluk Bilginer de bir Türk silah tüccarını canlandırıyor.

Şiddet sahneleri ve küfürlü konuşmalar yüzünden çocuklar için uygun değil fakat eşinizle birlikte rahatlıkla seyredebilirsiniz. 8/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."