Speed Racer (Hızlı Yarışçı) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:6.1 (49,560 oy)
Yıl:2008
MPAA:PG
Yönetmen:Andy Wachowski, Larry Wachowski
Oyuncular:Emile Hirsch, Nicholas Elia, Christina Ricci, John Goodman, Melissa Holroyd
Tür:Aksiyon, Aile, Spor
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (5)
Küfür/Argo: (3)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Pistte fırtına gibi giden, yarış öncesinde, sırasında ve sonrasında toz attıran Speed Racer, direksiyon başında doğal bir yetenektir. Yarış arabalarının içinde doğan Speed, saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden, korkusuz biridir. Tek gerçek rakibi, idol olarak gördüğü ağabeyinin anısıdır. Speed efsanevi bir yarışçı olan ağabeyi Rex Racer’ın bir yarış sırasında ölümünün ardından kalan boşluğu doldurmak istemektedir.

Ailesinin ve kız arkadaşının desteğiyle, Speed bir zamanlar rakibi olan gizemli Racer X’le işbirliği yapar. Amacı, ağabeyinin canını alan, ölüme meydan okuyan, “Crucible” adlı cross-country rallisini kazanmaktır.

“Speed Racer”, Wachowski kardeşlerin “Matrix” filmlerinden bu yana birlikte yazarlık-yönetmenlik yaptıkları ilk film. Animasyonun öncülerinden Tatsuo Yoshida’nın yarattığı klasik diziye dayanan canlı aksiyon “Speed Racer”, Wachowski kardeşlerin imzası hâline gelen devrim niteliğinde görsel efektler ve sıradışı hikaye anlatımını bir kez daha ortaya koyacak.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
teoman_d   |16-02-2010 23:16:09
wachowski kardeşlerin beraber senaryo ve yönetmenliğini yaptığı matrixten sonraki filmi. evet hayal gücü var ki matrixte de vardı. evet baskın bir değer üzerine oturtulmuş bir hikayesi de var. ama insan matrixin yönetmen ve senaristlerinden etkileyici bir film beklerken bunla karşılaştığında maalesef tam bir hayal kırıklığıyla karşılaşıyor. life is beautiful'un yönetmeninin ve başrol oyuncusunun pinokyo'da oynaması gibi. ben wachowski falan bilmem diyorsanız hayal gücü yüksek bir aksiyon otospor filmi. picasso yaptıysa bu resmi değerlidir gözlüğüyle bakıp, anlayamadığımız ve hiç birşey bulamadığımız resimlere anlamsızca birşeyler bulma çabasından başka birşey değil bu filmde bir şey aramak. kesinlikle tavsiye etmiyorum. benim için tam bir hayal kırıklığı
Anonim  - Müthiş bir hayalgücü   |19-08-2008 15:09:07
Speed Racer, her ne kadar düz bir senaryosu olsa da, Wachowski kardeşlerin müthiş hayal gücünü ve bunu realize etmedeki performanslarını görme açısından mutlaka seyredilmeli. Ayrıca filmin sonunda şampanya yerine süt içilmesi ve ailevi değerlerin vurgulanması son derece olumlu olmuş. Sinema tekniği açısından farklı bir deneme görmek istiyorsanız kaçırmayın.

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."