Shaun of the Dead Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.0 (339,333 oy)
Yıl:2004
MPAA:R
Yönetmen:Edgar Wright
Oyuncular:Simon Pegg, Kate Ashfield, Nick Frost, Lucy Davis, Dylan Moran
Tür:Komedi, Korku, Romantik
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
  
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (9)
Küfür/Argo: (9)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
Shaun, hayatında ciddi olarak daha hiçbir şeyi başaramamıştır. Tüm hayatı, ne için yaptığını hala bilmediği işi, iki deli ev arkadaşı Ed ve Pete, kız arkadaşı Liz ve annesi arasında gidip gelmektedir. Hayatındaki en önemli şeyse, kendini bulduğu tek yer olan Winchester adlı bardır.

Liz tarafından ilgisiz olmakla, annesi tarafından yeteneksiz olmakla suçlanır, arkadaşları ise O’nun hakkında yorum yapacak kadar bile akıllı değildir. Shaun bir gün hayatının fırsatını yakalayacağını düşünmekle zamanını harcarken bütün Kuzey Londra’yı zombiler basar. Sokaklar ölülerin işgali altında kalınca ve ölüm hemen yanı başınızda olunca ne hissedersiniz? Tabi ki Shaun gibi sevdiğiniz herkesi kurtarmayı. Zaten kurtarılacaklar listesinde sadece dört isim vardır; Liz, Ed, Pete ve anne.

Tüm bu ekibi toparlayıp Winchester’a ulaşabilirse hayatta kalacaklarına inanan Shaun’u zorlu bir macera beklemektedir. Annesi bir zombi tarafından ısırılır ve O’nu öldürmek zorunda kalır. Hayatın tüm ironileri bir grup zombi sayesinde ortaya dökülür.

Shaun of the Dead, söylemesi bile komik, bir zombi komedisi. Bir çok film eleştirmeni tarafından, George A. Romero’nun Yaşayan Ölüler serisinden sonra yapılmış en iyi zombi filmi olarak değerlendiriliyor. İngiltere’de gişe rekorlarıyla açılış yapan Shaun, tüm kült zombi filmlerine,özellikle 1979 yapımı Ölülerin Safağı'na göndermelerle dolu, yani bir çeşit Korkunç Bir Film.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
justaway   |03-05-2012 15:12:09
Hot Fuzz'ı beğenmiş biri olarak bu filmin tek artısı sevdiğim İngiliz oyuncuları bir arada görme oldu. "Biz böyle şeylere gülmüyoruz" imajı oluşturmak istemem ama filmin hiçbir sahnesinde gülmediğimi de söylemek zorundayım. Bu da benim açımdan amacı güldürmek olan bir film için oldukça büyük bir eksi.
Anonim   |26-07-2010 12:35:49
Saçma İngiliz filmlerinden biri. Tabi İngilizler yapar da Imdb top 250'ye girmez mi?

Bizim ilk zombi filmi bile bundan daha eğlenceli. 2/10
Anonim  - İngiliz usulü komedi   |12-10-2009 08:41:34
Genelde İngilizlerin güleceği türde espriler içeren film biz Türklere fazla hitap etmiyor. Dikkat, orijinalinde bol küfür var. Kanlı bir film ama korku değil, komedi filmi. 6/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."