Pan's Labyrinth (Pan'ın Labirenti) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.4 (213,137 oy)
Yıl:2006
MPAA:R
Yönetmen:Guillermo del Toro
Oyuncular:Ivana Baquero, Sergi López, Maribel Verdú, Doug Jones, Ariadna Gil
Tür:Dram, Fantastik, Gerilim
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (8)
Küfür/Argo: (5)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
1944 yılı İspanya'sında, sivil savaş kargaşası sona ermiş görünse de, Navarra'nın kuzeyindeki dağlık bölgelerde çatışmalar sürmektedir. Kendi hayal dünyasında yaşayan 10 yaşındaki Ofelia, hamile annesi Carmen'le birlikte, Navarra'ya, üvey babası Kaptan Vidal'in yanına gider.

Kaptan Vidal, faşist yönetimin emrinde çalışan ve sınırları isyancılardan temizlemekle görevli bir memurdur. Sert mizacı ve otoriter tavrı nedeniyle üvey babasıyla en ufak bir yakınlık kuramayan Ofelia, bir gün arka bahçelerinde, esrarengiz bir labirent keşfeder. Bu labirentin içinde tanıştığı, gövdesinin yarısı insan yarısı yaratık olan Pan'la yaşayacakları, Ofelia'nın bütün yaşamını değiştirecektir.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
Timuçin Geçer  - Kesinlikle İzlenmeli   |26-03-2011 23:49:19
Muhtelif yorumlar yapılmış olabilir. Ancak bu güne kadar izlediğiniz en güzel filmlerden birisi olduğunu filmin sonunda kabulleneceksiniz. Senaryo, müzikler, konu herşeyiyle mükemmel. Hele o LOng Long Time Ago nefis bir FİLM MÜZİĞİ.
cenknet   |24-03-2011 06:54:31
Filmi üzerinden uzun zaman geçtikten sonra izledim.Herzaman aklımda bir çocuk filmi olacağı düşüncesi vardı.Fakat benim gibi düşünenler varsa kesinlikle bu düşüncelerinden vaz geçsinler ve filmi izlesinler nedenini çok daha iyi anlayacaklar...

Puan 8,5/10
aktas55   |18-11-2010 15:28:44
Fantastik ve gerçekliğin olduğu ender filmlerden. Değişik bir konudan bahsederken İspanya'da faşizm hareketini çok iyi de kötülüyor. Güzel zaman geçirmek isteyenlere birebir.

9/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."