No Man's Land (Tarafsız Bölge) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.0 (19,525 oy)
Yıl:2001
MPAA:R
Yönetmen:Danis Tanovic
Oyuncular:Branko Djuric, Rene Bitorajac, Filip Sovagovic, Georges Siatidis, Serge-Henri Valcke
Tür:Komedi, Dram, Savaş
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
  
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (2)
Şiddet: (6)
Küfür/Argo: (7)
Seyircinin Değerlendirmesi
Bu filmi ilk siz değerlendirin...

Filmin Özeti
1993 yılında, Bosna'daki savaşın en şiddetli çarpışmalara sahne olduğu günlerde, bir grup Bosna askeri, iki güç arasındaki, insandan arındırılmış bölgede yollarını kaybederler. Sırp askerlerinin kendilerine ateş açması sonucu boş bir sipere sığınırlar...

Görünüşe göre Bosna takımından sadece Chiki, hayatta kalmayı başarmıştır. Sırp komutanın kurtulan olup olmadığını kontrol etmesi için gönderdiği iki kişiden sadece Nino, Chiki'nin açtığı ateşten kendisini kurtarmayı başarır. Ne var ki yaralıdır ve Chiki ile aynı sipere sığınmak zorundadır.

Chiki, öldüğünü zannettiği arkadaşı Çera'nın altına mayın koyarak bir bubi tuzağı hazırlamıştır. Ancak Çera kendine gelince işler değişir. Eğer Çera hareket edecek olursa, herkes yok olacaktır. Paniğe kapılan iki düşman birbirleriyle işbirliği yapmak zorunda kalırlar.

İkisinin de kendi taraflarından yardım istemesi üzerine olaya Birleşmiş Milletler Barış Gücü de karışır. Bu sırada bir televizyon muhabiri olan Jane Livingstone olayların iyice karışmasına neden olacaktır. Ortalık ana baba gününe döner ve yüksek tansiyonlu bir bekleyiş başlar.

Genç yönetmen Danis Tanovic'in ilk filmi.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."