Lord of the Rings: Return of the King, The (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.8 (360,873 oy)
Seyirci Puanı:10.0 (2 oy)
Yıl:2003
MPAA:PG-13
Yönetmen:Peter Jackson
Oyuncular:Viggo Mortensen, Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen, Ian Holm
Tür:Aksiyon, Macera, Fantastik, Gerilim
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
 
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (1)
Şiddet: (7)
Küfür/Argo: (1)
Seyircinin Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (0)
Şiddet: (5)
Küfür/Argo: (0)
Bu filmi siz de değerlendirin...

Filmin Özeti
Kralın Dönüşü, Peter Jackson'ın üçünü bir arada çekerek sinemaya uyarladığı Tolkien'in ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisi'nin son bölümünü beyazperdeye taşıyor.

Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünya'da, Yüzük Savaşı'nın son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollum'un rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordor'a ulaşıp Tek Yüzük'ü yokedebilecekleri tek yere götürmeye çalışıyorlar. Diğer yanda Rohan Atlıları ve Ent'lerle güç birliği yaparak Saruman'ı alt etmiş olan Gandalf, Aragorn ve diğer dostlarımız Karanlıklar Efendisi'nin tehtidi altındaki Gondor'a varıp savunmak zorundalar. Gondor'un savunması, hiç kuşkusuz Miğfer Dibi Muharebesi'nden daha kolay olmayacak. Zira Sauron'un orduları çoktan harekete geçmiş durumda. Eğer bunu başarabilirlerse Gondor'u, Isuldur'un kanından gerçek bir Kral ve Kral'ı da daha öncekilerden çok daha çetin savaşların beklediği aşikar.

Yüzük Frodo'yu etkisi altına alıp yeni bir Gollum mu yaratacak? Yüzük Kardeşliği üyelerin Galadriel'in aynasında görmüş oldukları felaket sahneleri gerçek olacak mı? Hobbitköy'ü bekleyen tehlike nedir? Elflerin terkettiği Orta Dünya'da, Sauron yenilse bile İnsanların hükmedeceği yeni çağda Kral kim olacak? Kral, atası Isuldur'un zayıflığını tekrar edecek mi? Ve herşeyden önemlisi Kral, Sauron karşısında muzaffer olacak mı?

Bu ve diğer sayısız sorunun cevabı ile Orta Dünya'nın kaderini, hiç kuşkusuz küçük bir Hobbit'in insanüstü mücadelesinin sonuçları belirleyecek.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
uzuna  - "Mükemmel"e güzel bir örnek   |20-01-2009 12:31:21
"Yüzüklerin Efendisi" serisi, sinema sanatının her öğesinde mükemmelin nasıl yapılabileceğine güzel bir örnek. Bilgisayar efektleri, arka planlar, makyaj, müzik, karakterlerin işlenişi, oyunculuk, senaryo; hepsi büyük emek harcanarak gerçekleştirilmiş ve hayal bile edemeyeceğiniz bir ortam oluşturulmuş.

Film, basit bir yüzük üzerinden insanoğlunun zaaflarını ve iradesi ve arkadaşlarının desteği ile bu zaaflarını yenebileceğini çok güzel anlatıyor.

Bu yüzden bence filmin baş kahramanı Frodo'yu hiçbir zaman terketmeyen ve vefanın zirvesini gösteren Sam.

Yine de şiddet sahneleri yüzünden çocuklara seyrettirilmemesinde fayda var.

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."