Green Mile, The (Yeşil Yol) Yazdır
IMDB Sayfası
IMDB Puanı:8.5 (834,857 oy)
Seyirci Puanı:8.0 (1 oy)
Yıl:1999
MPAA:R
Yönetmen:Frank Darabont
Oyuncular:Tom Hanks, David Morse, Bonnie Hunt, Michael Clarke Duncan, James Cromwell
Tür:Suç, Dram
Link'ler:IMDB, kids-in-mind
  
Seyretsek.com Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (4)
Şiddet: (7)
Küfür/Argo: (7)
Seyircinin Değerlendirmesi Çocuklar için zararlı olabilir!
Müstehcenlik: (0)
Şiddet: (10)
Küfür/Argo: (0)
Bu filmi siz de değerlendirin...

Filmin Özeti
Film, yaşlı Paul Edgecomb'un arkadaşı Elanie Connelly' e, Cold Mountain Hapishanesi'nde gardiyan olduğu uzun yıllar boyunca yaşadıklarını anlatmasından oluşuyor.

Edgecomb, hikayesini anlatırken bir huzurevinde yaşamaktadır ve hapishanedeki görevinin üzerinden yıllar geçmiştir. Hapishanedeki hücrelerinden alınan idam mahkumlarının elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına giderken yürüdükleri, bir millik yeşil yolda yaşananlara her defasında tanık olan Edgecomb, ömrü boyu unutamayacağı olaylara tanık olur.

Edgecomb, yıllar boyunca sayısız idam mahkumu nakleder. Ama hiç birisi, onu, John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı bir adam olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince, kırılgan ve düşünceli bir yapıya sahip olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb'un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile aralarında bir diyalog başlar.

Yapılan Yorumlar
Yeni Ekle Ara
+/-
Yorum yaz
Adınız:
E-posta:
 
Başlık:
 
Fatih KAPAĞAN   |07-04-2010 22:56:29
Seyretmeyen kaldımı bu filmi bilmiyorum ama seyretmeyen harbiden çok güzel bir sinema eserinden kendisini mahrum bırakmıştır.

Esmer ve minik kardeşimiz John Coffey beni gerçekten çok etkiledi...
uzuna  - Bir klasik   |12-07-2009 14:34:03
Yeşil Yol, seyrettikten sonra uzun süre düşüneceğiniz çok güzel bir film.

Filmin en çok dikkat çeken yönleri mükemmel senaryosu ve mükemmel oyuncuları. Özellikle John Coffey rolündeki Michael Clarke Duncan oynadığı karaktere tam oturmuş ve o koca adam sizi hem güldürmeyi hem de ağlatmayı başarıyor.

Filmde belden aşağı küfürlü diyaloglar, birkaç kanlı kare, elektrikli sandalyede ölen mahkum görüntüleri ve bazı müstehcen sahneler mevcut. 9/10

3.20 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."